Українська
Українська

Поради щодо забезпечення безпеки для малюків

Кухня

Малята тяжіють до кухні: саме тут сім'ї проводять достатньо часу. Проте це одне з приміщень, яке має багато потенційних небезпек. Ось кілька ключових порад з безпеки, які слід пам'ятати:

  • готуйте на дальній частині плити та повертайте ручки каструль, щоб вони не були доступні для дітей
  • пийте гарячі напої з вологозахищених дорожніх кухлів, що не б'ються, щоб уникнути опіків
  • ніколи не залишайте шнури електроприладів, що висять
  • зберігайте рідини, що чистять, у закритій шафі поза увагою малюків

Ванна

З метою безпеки тримайте кришку унітазу закритою, коли він не використовується. Якщо це можливо, рекомендується обмежити доступ у ванну за допомогою захисних воріт або замка.

Завжди зберігайте ліки замкненими та поза досяжністю. Заберіть інші предмети, які можуть бути шкідливими при попаданні в організм, такі як зубна паста та рідина для полоскання рота.

Ванна з водою без нагляду завжди становить небезпеку втоплення для найменших. Не забувайте завжди зливати воду після купання.

Вітальня

Коли на підлозі немає речей? Будьте завжди на варті маленьких іграшок та предметів, які можуть стати причиною задухи (батарейки, монети, кульки та частини іграшок).

Інші поради, які слід враховувати:

  • тримайте електричні шнури в недоступному місці та використовуйте захисні кришки для розеток;
  • захист вікон від дітей;
  • захистіть телевізори та інше електронне обладнання від можливості перекидання;
  • забезпечте сходові сходи;
  • приберіть потенційно небезпечні предмети зі стільниць.

Спальня

Лампи, штори або фіранки, килимки і навіть свічки - це предмети, які не тільки створюють особливу атмосферу в спальні, але також можуть стати небезпечною зоною для маленьких дітей.

Приємні настільні лампи та крісла-гойдалки можуть стати додатковою загрозою, якщо малюк починає стояти в кріслі або може дістати лампу та зняти її зі своєї підставки. Переконайтеся, що навісні елементи інтер'єру закріплені на стінах, а шафи та ящики столів надійно закриті.

Двір

Не забудьте обмежити доступ зовні замками, недоступними для цікавих малюків. Комплекти гойдалок на задньому дворі та ігрові майданчики чудові, але переконайтеся, що вони безпечні та мають м'яку поверхню під ними. Якщо ваше подвір'я обгороджене, переконайтеся, що він також замкнений.

Завжди закривайте басейни, ставки або джакузі та ставте захисний паркан між будь-яким джерелом води та будинком.

Тримайте дитячі басейни осушеними, коли вони не використовуються. Переконайтеся, що електроінструменти та садове обладнання знаходяться в безпеці та недоступні. Те саме стосується і будь-яких хімічних речовин, таких як інсектициди.

Автомобіль

Переконайтеся, що автокрісло вашої дитини встановлено правильно та відповідно до правил техніки безпеки. Використовуйте дитяче сидіння стільки, скільки потрібно дитині в залежності від її зростання та ваги (що може бути довшим, ніж хоче ваша дитина).

Перевірте, чи діти не можуть відчинити двері або вікно зі свого місця (при необхідності використовуйте дитячі замки). Сонцезахисні штори можуть додати більшого комфорту в автомобільних поїздках.

Також подумайте про запобіжні заходи при вході та виході з автомобіля, таких як обережне відкриття та закриття дверей.

В гостях

Батьки повинні бути напоготові при здійсненні поїздок у гості. Незалежно від того, чи знаходитесь ви поза домом або вдома, завжди проводите свого малюка у ванну – навіть якщо він навчений горщику.

Аптечки, ящики та інші небезпечні предмети можуть привертати увагу малюків, і їм потрібна лише одна хвилина, щоб потрапити в небезпеку. Якщо можливо, принесіть розваги для свого малюка і призначте безпечне місце для ігор.

Прогулянки та поїздки

Батьками повинні особливо стежити за дітьми, коли вони гуляють у торгових центрах, серед припаркованих автомобілів та у людних місцях. Діти повинні мати чітке уявлення про правила утримання рук та інші заходи безпеки, і батьки повинні дотримуватися цих правил.

Ігри та спорт

Завжди слідкуйте, щоб ваша дитина одягала велосипедний шолом та інше захисне спорядження, навіть якщо вона протестує. Зробіть або купіть прапорець безпеки для велосипедів, триколісних велосипедів або інших іграшок для активного відпочинку на ходу, щоб ви могли відразу побачити свою дитину та її місцезнаходження.

Ретельно перевірте надійність снарядів, таких як батути, іграшки, що обертаються, стрибають м'ячі, роликові ковзани та інші популярні предмети, які можуть бути потенційно небезпечними.

Якщо ви купуєте такий предмет, обов'язково дотримуйтесь рекомендацій з безпеки та уважно слідкуйте за його використанням.


У світі зростає кількість шкідливих і небезпечних факторів, що загрожують дитині. Гострота проблеми актуалізує завдання підготовки дітей до попередження та подолання цих факторів.
Причому сьогодні йдеться не просто про навчання дітей основам безпеки, а про виховання культури безпеки як компонента загальної культури та фор