Українська
Українська

Коли дитина готова і може залишатися вдома сама?

Готовність дитини

Поспостерігайте за дитиною протягом деякого часу і зверніть увагу, як вона поводиться:

  • чи намагається привернути увагу, коли грає самостійно;
  • чи починає шукати вас, коли ви виходите;
  • чи починає нервувати, якщо в кімнаті зачинені двері;
  • чи може дитина самостійно організувати себе: почистити зуби, помити у себе посуд, прибрати у кімнаті, заправити ліжко;
  • чи не боїться засипати з вимкненим світлом.

Залишатися вдома одному для деяких дітей здається дуже цікавим. Але після того, як вони залишаються самі, будинок може стати дуже страшним місцем.

Переконайтеся, що ваша дитина емоційно готова залишитися вдома сама. Чи може він емоційно впоратися з самотністю у домі?

Чи знає ваша дитина, як викликати екстрені служби? Чи може він слідувати плану пожежної безпеки, якщо доведеться покинути будинок? Чи готова вона до різних надзвичайних ситуацій?

Запитайте себе, чи готова ваша дитина залишатися вдома, перш ніж виїхати без неї? Він може наполягати на тому, що готовий, але все може змінитися, коли він розуміє, що залишився зовсім один.

Ваша готовність

Хоча ви не можете бути готові до будь-якої ситуації, ви повинні підготувати себе та свою дитину до того важливого дня, коли він почне залишатися вдома один.

Не залишайте свою дитину одну, не розробивши спочатку план. Ваша дитина повинна знати, що робити, якщо хтось підходить до дверей, і що робити у разі нагальної потреби.

Крім того, будьте певні, що ви зрозуміло розповіли про дозволені та заборонені речі. Зробіть ваші правила відомими, написавши їх на папері.

Сусіди

Попередьте сусідів, щоб вони могли перевірити вашу дитину у встановлений час, доки вас немає. Нехай ваша дитина знає, що сусід перевірятиме теж.

Як додатковий рівень безпеки, нехай ваші сусіди знають, що ваша дитина не виходитиме через двері, але підійде до неї і повідомить що все гаразд.

Переконайтеся, що у ваших сусідів є номер телефону, щоб вони могли вам зателефонувати в разі потреби.
Будьте готові повернутися будь-коли

Дитина може вас набрати і попросити повернутися в будь-який час і не має значення, що до цього він багаторазово залишався вдома сам.

Будьте готові кинути те, що ви робите, щоб повернутися додому якнайшвидше. Дитина знову буде готова залишатися одна, але вона повинна бути впевнена, що побачить вас у разі потреби.

Контрольні перевірки

Домовтесь про заплановані перевірки. Їх частота повністю залежить від віку та підготовки вашої дитини.

Попросіть його зателефонувати, написати або навіть надіслати фотографію, щоб ви знали, що з ним все гаразд.

Навчіть дитину користуватися телефоном, нехай вона вивчить ваш номер напам'ять.

Переконавшись, що підготовка пройшла успішно, запитайте свою дитину: чи хоче вона залишатися вдома сама? Якщо ви почуєте ствердну відповідь, не поспішайте тікати з дому надовго, а тільки з кожним разом поступово збільшуйте час відсутності.